ייתכן שאתם שוקלים לערוך שיפוץ לחדר האמבטיה שלכם לאחר שראית כל כך הרבה תמונות מושלמות שאפליקציות העיצוב האהובות עליכם. שיפוץ אמבטיות דורש תכנון, מחקר ואיסוף רעיונות לחדר האמבטיה, וזה דורש זמן ומאמץ. במאמץ להפיק את המרב מהזמן הפנוי שלנו, חדרי האמבטיה הפכו מחדרים פונקציונליים למקומות מפוארים בהם ניתן להירגע ולפנק את עצמנו. בנוסף, בהתחשב בכך שאנו מבלים יותר זמן בבית מאי פעם, זה הזמן להשקיע בעיצוב חדר אמבטיה פונקציונלי ויוקרתי. 

קבעו מה אתם צריכים מחדר האמבטיה שלכם

כאשר מתכננים שיפוץ אמבטיות, חשוב קודם כל לשקול מי ישתמש בחלל, שכן הצרכים שלהם יכתיבו את הפריסה הסופית של החלל. האם חדר האמבטיה וחדר השירותים הם נפרדים או נמצאים באותו החדר? לחילופין, האם מדובר בחדר רחצה משפחתי עם צורך בהרבה מקום לרחצה ולאחסון צעצועים?

בעוד שחדר רחצה לאורחים יכול להיות פשוט ולכלול רק שירותים ומקלחת, חדר האמבטיה הפרטי שלכם עשוי לדרוש רשימה ארוכה של אביזרים וציוד כגון אמבטיה מפנקת, כיור והרבה מקום אחסון, אולי אפילו מתלה למגבות.

לשאול את עצמכם איזה סוג של חלל אתם רוצים ליצור הוא השלב הבא. כל דבר, החל מפלטת הצבעים ועד המתקנים הסניטריים והאביזרים יושפע מכך.

איך לנצל את כל השטח בעת שיפוץ אמבטיות

צעד ראשון בתהליך שיפוץ אמבטיות הוא לשרטט דגם מוקטן של חדר האמבטיה הרצוי. בצעו מדידות מדויקות של כל האזורים הרלוונטיים, לרבות חלונות, דלתות וכל מאפיין אחר שיכול להשפיע על התוצאה הסופית של חדר האמבטיה שלכם. מצאו את הסידור האופטימלי על ידי חיתוך צורות בקנה מידה של כל רכיב, כגון האסלה, הכיור, האמבטיה והמקלחת, ולאחר מכן סידורם מחדש. ודאו שיש רווחים נוחים בין רהיטים וחשבו כיצד החלל יתפקד כאשר מספר אנשים משתמשים בו בו-זמנית.

בנוסף לשפע של רעיונות לחדרי אמבטיה קטנים או לחללים בצורות לא סימטריות, אנשי מקצוע יהיו מעודכנים בחומרים ובטכנולוגיות החדשות ביותר. לא רק זה, אלא שהם יהיו בקיאים בניצול היעיל ביותר של השטח הפנוי תוך הימנעות מטעויות יקרות.

איך מומלץ לסדר את חדר האמבטיה שלכם?

האפשרויות לסידור חדר אמבטיה לאחר שיפוץ הן בלתי מוגבלות. בהתאם להעדפות ולצרכים שלכם, יש לכם מגוון רחב של פריסות אמבטיה לבחירה. כיוון שפריסת האמבטיה של כל אדם היא ייחודית, אין פתרון אוניברסלי נכון.

בהנחה שלחדר האמבטיה שלכם יש את השטח הדרוש, כחלק מתהליך שיפוץ אמבטיות, כדאי לשקול התקנת אמבטיה כדי להפיק את המרב מהאזור הזה. להשפעה מירבית, מקמו את האמבט בנקודת המוקד של החדר, או במרכז החדר או ליד חלון.

במקרה שאתם מתכננים להתקין אמבטיה בחדר האמבטיה שלכם אך חוששים שלא יהיה מספיק מקום עבורה. חדר רחצה עם מקלחת מעל האמבטיה הוא אופציה. כך, אתה יכולים לכלול גם אמבטיה וגם מקלחת  בעיצוב חדר האמבטיה שלכם. 

אם יש לכם חדר אמבטיה גדול שאתם רוצים לשפץ, ניתן לשלב אמבטיה ומקלחת נפרדים בעיצוב חדר האמבטיה, אבל נדרש לזה שטח רב. אתם צריכים לתכנן את הפריסה של חדר אמבטיה לפי התדירות שאתם מתכננים להשתמש בו. אבל לא תמיד צריך לעצב את חדר האמבטיה מחר, לפעמים גם חידוש הוא מספיק. אם אתם מחפשים עבור ציפוי אמבטיה מחיר משתלם, מוזמנים ליצור קשר עם תותי אמבטיות.